Türkiye'nin Rehberi
5 Aralik 2021, Pazar
 Hazırlanan İller: 
Adana - İstanbul - Eskişehir - İzmir - Lüleburgaz - Denizli - Artvin - Kastamonu - Trabzon - Samsun - Konya - Bodrum - Marmaris - Kuşadası - Dıyarbakır .................
BURSA  Kent Rehberi
BURSA  Şehir Rehberi

  Alış: Satış:
USD :   13,6801   13,7048
EUR :   12,0418   12,1215
Türkiye Kent Rehberi - rehhber.com
   ...:: MESİRE ALANLARI
ursa, tarihi ve turistik yerlerin yanısıra daha çok iç turizme ve günübirlik etkinliklere hitap eden mesire yerleri açısından da zengin bir coğrafyadadır.

Uludag Ulusal Parki

Uludağ'da üzerinde 11 teleski çalışan takriben 104 hektarlık kayak yapılabilecek alan mevcuttur. Mevcut tesisiler 2950 kayakçıya hizmet verebilmektedir. 1961 hektarlık bir alanda kurulmuş bulunan Uludağ Ulusal Parkı Bursa'ya 36 km. Uzaklıktadır. Ulusal Park içinde yer alan yaylalar ve mesire alanları, Karabelen, Kadıyayla, Sarıalan, Çobankaya, Bakacak, Devetaşı, Gölcük Kampı, Hamur Alanı ve Kirazlıyayla'dır.

Ayrıca Kazancıbayırı ve Mezit Boğazı Orman İçi Dinlenme Yerleri vardır.

Osmangazi İlçesi

İnkaya Köyü tarihi Çınarı : Uludağ çıkışında yer alan tarihi çınarın 570 yaşında olduğu sanılmaktadır. Manzara, seyir olanağı vardır.

Kireç Ocakları : Bursa-Uludağ yolu üzerinde Bursa kentini kuş bakışı seyretme olanağına sahip olan yörede park yerleri, TCK'ca düzenlenmiş dinlenme yerleri bulunmaktadır.

Nilüfer İlçesi

Gümüştepe : Bursa'ya 6 km. Uzaklıkta Misi köyü yakınında bulunan Gümüştepe Orman İçi Dinlenme yerinin kapasitesi 2000 kişi/gün'dür.

Gölyazı : Bursa-Karacabey yolu üzerinde Karacaoba köyü'nü geçince 6 km.lik bir yolla ulaşılan Gölyazı'nda tarihi çınar, kale ve kilise kalıntısı bulunmaktadır.

Yıldırım İlçesi

Cumalıkızık Köyü : Tarihsel dokunun tümüyle korunmuş olduğu yerleşimde Osmanlı mimarisinin özelliklerini görmek ve incelemek olanağı bulunmaktadır.

Inegöl Ilçesi

Oylat : İnegöl'e 27 km. Uzaklıkta yer alan Oylat Kaplıcaları ve Orman İçi Dinlenme yerinin günlük kullanım kapasitesi 1000 kişi/gün'dür.

Cerrah Köyü : İnegöl'ün 5 km. Batısında yer alan Cerrah Köyü doğal güzellikleryle ilgi çekmektedir.

Karacabey İlçesi

Yeniköy : Marmara kıyısında Karacabey'e 33 km. Uzaklıkta plaj ve orman içi dinlenme yeridir. Haziran - Eylül aylarında yoğun olarak kullanılmakta olup günlük kapasitesi 2500 kişi/gün'dür.

Keles İlçesi

Kocayayla : Keles'e 5 km.uzaklıkta Orman İçi Dinlenme yeridir. Günlük kullanım kapasitesi 800 kişi/gün'dür.

Kestel Ilçesi

Derekızık Köyü : Kestel'e 7 km. Uzaklıkta bulunan bu köy orman içinde, içerisinden nehir geçen doğal güzelliklere sahip bir köydür.

Saitabat Şelalesi : Derekizizk köyüne 3 km. Uzaklıktakı bu şelalae bir kanyondan dökülmektedir.

Mudanya İlçesi

Çanaklıçesme : Bursa'ya 30 km. Uzaklıkta yer alan Orman İçi Dinlenme yerinde günlük kapasite 1000 kişi/gündür.

Mustafakemalpaşa İlçesi

Mustafakemalpaşa ilçesindeki mesire yerleri :

  • Tümbüldek Şelalesi
  • Su Uçtu Şelalaesi
  • Karataş Mesire Yeri

Orhaneli İlçesi

Çınarcık : Orhaneli'ye 2 km.uzaklıkta, Karaçam Ormanları ile kaplı alanda, orman içi dinlenme yeridir. Günlük 1000 kişilik kapasiteye sahiptir.

Yenişehir İlçesi

Yarhisar Köyü : Yenisehir-İnegöl karayolundan ayrılan bir yolla ulaşılan köy, Yenişehir'e 16 km. uzaklıktadır. Doğal ve tarihsel zenginliklere sahiptir.

Her Yaşa Her Zevke