Türkiye'nin Rehberi
5 Aralik 2021, Pazar
 Hazırlanan İller: 
Adana - İstanbul - Eskişehir - İzmir - Lüleburgaz - Denizli - Artvin - Kastamonu - Trabzon - Samsun - Konya - Bodrum - Marmaris - Kuşadası - Dıyarbakır .................
BURSA  Kent Rehberi
BURSA  Şehir Rehberi

  Alış: Satış:
USD :   13,6801   13,7048
EUR :   12,0418   12,1215
Türkiye Kent Rehberi - rehhber.com
   ...:: KARAYOLU
ursa, karayolu ulaşım ağını bölge ve ülke ölçeğinde taşımaktadır. İlin karayolu ağı toplam 4.987 km.dir. İç Batı Anadolu'nun İstanbul'a ve Avrupa'ya açılımında, aynı şekilde dış ülkelerden ve İstanbul'dan İç Batı Anadolu ve Ege'ye olan ulaşımın bağlantı noktasıdır. Aynı zamanda Trakya ve İç Batı Anadolu gibi en kalabalık bölgeleri birbirine bağlamaktadır. Bursa, kısmen bölgeler arası bütünleşmeyi sağlayan bir şehir niteliğine sahiptir.

Devlet Yolu
527 km.
İl Yolu
618 km.

Denizyolu

İlin deniz yolu ile ulaşımı, Mudanya ilçesinden ve Yalova ilinden sağlanmaktadır. İstanbul Deniz Otobüs İşletmesince ( İDO ) Mudanya-Yenikapı (İstanbul) arasında günlük seferler düzenlenmiştir. Yalova ilinden İstanbul'a vapur ve deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

Havayolu

Küçük yolcu taşıma kapasiteli hava taşıma araçlarına hizmet veren Bursa Havaalanı'nın, kent merkezi içinde kalması ve ulusal, uluslararası hava taşımacılığı ihtiyacını karşılayamaması nedeniyle Yenişehir ilçesinde yapımı tamamlanan Bursa ( Yenişehir ) Havaalanı uluslararası hava trafiğinin hizmetine girmiştir.

Her Yaşa Her Zevke